Zgoda NBP na podniesie limitu płatności kartami do 100 zł bez autoryzacji

Jak podają najnowsze wiadomości Polsat NEWS.pl: link

“Organizacja Visa otrzymała zgodę Narodowego Banku Polskiego na zmianę limitu na płatności kartami bez konieczności autoryzowania ich PIN-em z 50 do 100 zł. Wcześniej podobną zgodę otrzymał Mastercard. “Trwają konsultacje z bankami odnośnie optymalnego terminu i sposobu wdrożenia tej zmiany” – poinformowała Visa.

“Naszym priorytetem jest zachowanie balansu pomiędzy wygodą oraz bezpieczeństwem konsumentów i detalistów” – informacji Visa.

Visa to organizacja płatnicza z największym udziałem w polskim rynku kart. Drugi pod tym względem Mastercard zgodę banku centralnego na podniesienie limitu na płatności bez PIN-u otrzymał w ubiegłym roku.

Mastercard po otrzymaniu w maju 2018 r. zgody zapowiedział, że klienci będą mogli korzystać z tego rozwiązania w drugiej połowie 2019 r. Po dołączeniu Visy – organizacja zapowiada, że stanie się to w III kwartale 2019 r.  –  niemal wszystkie karty funkcjonujące na polskim rynku będą mogły działać na tych samych zasadach jeśli chodzi o autoryzację bez kodu PIN.”

źródło www.polsatnews.pl